მონაწილეობდნენ: სასწავლებლის სწავლების 4, 7 წლის მოსწავლეები.
დაუნის სინდრომის მსოფლიო დღესთან დაკავშირებით სასწავლებელს სტუმრობდნენ ქართული ბალეტის მეგობართა საზოგადოების თავჯდომარე - ქალბატონი ორსოლია საროსი და ინკლუზიური იდეების პლატფორმა InForm -ის დამფუძნებელი - ქალბატონი მაკა ჩხაიძე.
პლატფორმა აერთიანებს შეზღუდული შესაძლებლობის და ტიპური განვითარების მქონე ხელოვანების დარგებს, რომლებიც ერთად ქმნიან თანამედროვე ცეკვის სპექტაკლებს და ამით ზრუნავენ საქართველოში ინკლუზიური თანამედროვე ცეკვისა და თეატრის განვითარებაზე.
შეხვედრაზე მოეწყო დოკუმენტური ფილმის "In C - თბილისი" ჩვენება, რომელიც ასახავს InForm-ის მიერ შექმნილი ინკლუზიური ცეკვის სპექტაკლზე მუშაობას, ხოლო ჩვენების შემდეგ მოსწავლეების ცნობიერების ამაღლების მიზნით, გაიმართა ლექცია-დისკუსია ინკლუზიური ხელოვნების მნიშვნელობაზე და მისი განვითარების შესაძლებლობებზე.
14, 15, 16 მარტი 2025 წელი
თბილისის ზ.ფალიაშვილის სახელობის ოპერისა და ბალეტის თეატრი. ბალეტი "ლაურენსია".
მონაწილეობდნენ: სასწავლებლის სწავლების 1, 6, 7, 8 წლის მოსწავლეები.
1, 2, 8, 9 მარტი 2025 წელი
თბილისის ზ.ფალიაშვილის სახელობის ოპერისა და ბალეტის თეატრი. ბალეტი "ოტელო".
მონაწილეობდნენ: სასწავლებლის სწავლების მე- 7, 8 წლის მოსწავლეები.
7 მარტი 2025 წელი
წელი სასწავლებელში ჩატარდა ლექცია-სემინარი , რომელიც მიეძღვნა დედის და ქალთა საერთაშორისო დღეს. განხილული იქნა თანამედროვე ქალის როლი თანამედროვე ხელოვნებაში.
მონაწილეობდნენ სწავლების მეექვსე წლის მოსწავლეები.
5 მარტი 2025 წელი
სასწავლებელში გაიმართა შეხვედრა სახალხო არტისტის ლეო ფილფანის შვილისშვილთან, მსახიობ - ნინო ფილფანთან, პროექტის "გაიცანი წინაპარი- ს" ფარგლებში, სადაც მოსწავლეები გაეცნენ ლეო ფილფანის შემოქმედებას და განხილული იქნა მისი საიუბილეო წიგნი .
მონაწილეობდნენ სწავლების მეოთხე, მეხუთე და მეექვსე წლის მოსწავლეები.
27 თებერვალი 2025 წელი
ვახტანგ ჭაბუკიანის მემორიალური სახლ-მუზეუმი.
ვახტანგ ჭაბუკიანის დაბადებიდან 115 წლის იუბილესთან დაკავშირებით სასწავლებლის მოსწავლეები ესტუმრნენ ვახტანგ ჭაბუკიანის მემორიალურ სახლ-მუზეუმს, სადაც გაეცნენ ისტორიული ფიგურის ცხოვრებისა და შემოქმედების ურთულეს გზას.
თბილისის საბალეტო ხელოვნების სახელმწიფო სასწავლებელი ამაყად ატარებს ვახტანგ ჭაბუკიანის უკვდავ სახელს.
მონაწილეობდნენ სწავლების პირველი წლის მოსწავლეები.
მთაწმინდის მწერალთა და საზოგადო მოღვაწეთა პანთეონი.
ვ.ჭაბუკიანის სახელობის თბილისის საბალეტო ხელოვნების სახელმწიფო სასწავლებლის მოსწავლეებმა, ტრადიციისამებრ, პატივი მიაგეს გამოჩენილი მოცეკვავის, ბალეტმაისტერისა და პედაგოგის - ვახტანგ ჭაბუკიანის ხსოვნას.